- Series M959400 Single Cup
- 19.683" OD x 2 1/8" Wide
- 1/4" Maximum Housing Fillet Radius
- Precision Tolerance
| Cone Width | N/A |
| Enclosure | N/A |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.25 in |
| Tolerance | Precision |
| Cup Type | Single Cup |
| Series | M959400 |
| Material | Steel |
| Bearing Type | Single Cup |
| O.D. Type | Straight |
| O.D. | 19.683 in |
| I.D. | N/A |
| Cup Width | 2 1/8 in |
| Origin | Cups |
| Weight | 41.53 LB |
| EAN or UPC | 53893717555 |

