- Timken TQO assembly
- consists of 2-LM263149D cone, 1-LM263110D cup, 2-LM263110 cup , 1 -LM263149XA spacer, and 2- LM263110EA .012" E.P.
- Standard Tolerance
| Series | LM263100 |
| I.D. | 14 in |
| O.D. | 18 in |
| End Play | 0.012 in |
| Static Load Rating [Max] | 2.04e+006 lbf |
| K Factor | 1.83 |
| Tolerance | Standard |
| Assembly | TQO |
| Weight | 235.1 LB |
| EAN or UPC | 53893810539 |

