- Tapered Roller Bearing
- 2.5 in Outside Diameter
| Cup Width | 1.125 in |
| I.D. | 2 11/16 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Cone Width | 1.424 in |
| Rows of Balls | Single |
| Bearing Type | Assembly |
| O.D. | 5 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 0.1 LB |
| EAN or UPC | 53893179612 |
| Cup Width | 1.125 in |
| I.D. | 2 11/16 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Cone Width | 1.424 in |
| Rows of Balls | Single |
| Bearing Type | Assembly |
| O.D. | 5 in |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 0.1 LB |
| EAN or UPC | 53893179612 |