- Self-Aligning Bearing
- 7.87 in Inner Diameter
- 11.02 in Outer Diameter
- 2.36 in Width
- Bearing Steel Material
| I.D. | 7.87 in, 200 mm |
| Outer Ring Width | 2.36 in, 60 mm |
| Bore Type | Cylindrical |
| O.D. Type | Cylindrical |
| O.D. | 11.02 in, 280 mm |
| Inner Ring Width | 2.36 in, 60 mm |
| Bearing Type | Self-Aligning |
| Width | 2.36 in, 60 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Cage Material | Brass |
| Material | Bearing Steel |
| Weight | 24.033 LB |
| EAN or UPC | 7316571591292 |

