- 65 mm Inner Diameter
- 100 mm Outer Diameter
- 46 mm Width
| O.D. | 100 mm |
| Dynamic Load Rating | 125 kN |
| Static Load Rating | 203 kN |
| Limiting Speed | 1600 rpm |
| Static Load Rating [Max] | 203 kN |
| Fillet Radius | 0.6 mm |
| Type | Full Complement |
| Inside Dia. | 65 mm |
| I.D. | 65 mm |
| Material | Steel |
| Radial Internal Clearance | Standard |
| Outside Dia. | 100 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Rows of Balls | Double |
| Weight | 2.93 LB |
| EAN or UPC | 637410083721 |

