- Cup Bearing
- 4 7/16 in Outside Diameter
- 5/8 in Cup Width
| Housing Shoulder Diameter - Z (MAX) | 4.09 |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.03 in |
| Bearing Width | 7/8 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Cup Width | 5/8 in |
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 4.21 |
| Bearing Type | Cup |
| Weight | 0.534 LB |
| EAN or UPC | 4547359098938 |

