- 10 mm Inner Diameter
- 14 mm Outer Diameter
- 12 mm Width
| Inch/Metric | Metric |
| Corner Radius [Min] | 0.4 mm |
| I.D. | 10 mm |
| Limiting Speed | 24300 rpm |
| Dynamic Load Rating | 5500 N |
| Outer Ring | Drawn Cup |
| O.D. | 14 mm |
| Static Load Rating [Max] | 6800 N |
| Weight | 0.01 LB |
| EAN or UPC | 4054364118839 |

