- 40 mm Inside Diameter
- 78 mm Outside Diameter
- 22 mm Width
| Corner Radius | 1 mm |
| Limiting Speed - Oil | 4850 rpm |
| Static Load Rating | 385000 N |
| I.D. | 40 mm |
| Dynamic Load Rating | 123000 N |
| Bearing Type | Thrust |
| O.D. | 78 mm |
| Weight | 1.067 LB |
| EAN or UPC | 4012802473322 |
| Corner Radius | 1 mm |
| Limiting Speed - Oil | 4850 rpm |
| Static Load Rating | 385000 N |
| I.D. | 40 mm |
| Dynamic Load Rating | 123000 N |
| Bearing Type | Thrust |
| O.D. | 78 mm |
| Weight | 1.067 LB |
| EAN or UPC | 4012802473322 |