- 20 mm Stud Diameter
- 47 mm Roller Diameter
| End Type | Hexagon Hole |
| Stud Dia. | 20 mm |
| Stud Length | 24.9 mm |
| Roller Width | 24 mm |
| d1n - Grease | 84000 |
| Thread Type | ISO |
| Stud Material | High Carbon Steel Made |
| Limiting Speed - Grease | 4200 rpm |
| Stud Type | Easy Mounting With Cage |
| Roller Surface Profile | Cylindrical |
| Stud Profile | Easy Mounting |
| Roller Type | Cylindrical |
| Outside Ring Shape | Cylindrical |
| Dynamic Load Rating | 20700 N |
| Relubricatable | Yes |
| Roller Dia. | 47 mm |
| Hex Socket | Hex Socket |
| Shin added / d1n - Oil | 140000 |
| Material | High Carbon Steel Made |
| Bearing Type | Cam Follower |
| Shin - Oil | 140000 |
| Weight | 0.794 LB |
| EAN or UPC | 4549557013461 |

