- 100 mm Inner Diameter
- 215 mm Outer Diameter
- 47 mm Width
| Limiting Speed - Oil | 5400 rpm |
| Width | 47.000 mm |
| Inch/Metric | Metric |
| Static Load Rating [Max] | 365000 N |
| Dynamic Load Rating | 325000 N |
| Corner Radius [Min] | 3 mm |
| Type | 4-Point |
| I.D. | 100 mm |
| Cone Corner Radius | 3 mm |
| O.D. | 215 mm |
| Weight | 19.93 LB |
| EAN or UPC | 4026677648877 |

