- Pressure Washer
- Gas Engine
- 12 hp
- 4 gal/min
- 3500 psi
features
- Accessory Reel part number GEN D30001 holds 50' hose and can be mounted to the mounting plate on upper cart handle
Wand and hose rack are integrated into frame design
Three Gallon plastic chemical tank
| Hose Size | 0.375 in |
| Mounting | Cart |
| Flow Rate | 4 gal/min |
| Operating Pressure | 3500 psi |
| Height | 36 in |
| Fuel Tank Capacity | 1.73 gal |
| Tip Type | Soap Tip |
| Product Category | Gas Engine Cold Water Pressure Washer |
| Length | 37 in |
| Hose Length | 50 ft |
| Engine Type | Gas Engine |
| Weight | 180.0 LB |
| EAN or UPC | 95879300160 |

