- Tapered Roller Bearing
- 10 in Inside Diameter
- 2.8125 in Cone Width
| I.D. | 1 1/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 0.6875 in |
| Bearing Type | Cone |
| Inch/Metric | Inch |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 32.828 LB |
| EAN or UPC | 53893554099 |
| I.D. | 1 1/8 in |
| Rows of Balls | Single |
| Cone Width | 0.6875 in |
| Bearing Type | Cone |
| Inch/Metric | Inch |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Weight | 32.828 LB |
| EAN or UPC | 53893554099 |