- Tapered Roller Bearing
- 3.5817 in Outside Diameter
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.1142 in |
| Rows of Balls | Single |
| I.D. | 1 3/4 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Weight | 0.755 LB |
| EAN or UPC | 53893508146 |
| Inch/Metric | Inch |
| Bearing Type | Cone |
| Cone Width | 1.1142 in |
| Rows of Balls | Single |
| I.D. | 1 3/4 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Weight | 0.755 LB |
| EAN or UPC | 53893508146 |