- Tapered Roller Bearing
- 3.125 in Inside Diameter
- 1.625 in Cone Width
| Bearing Type | Cone |
| I.D. | 1 7/16 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Cone Width | 1.125 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Rows of Balls | Single |
| Weight | 4.549 LB |
| EAN or UPC | 53893075037 |
| Bearing Type | Cone |
| I.D. | 1 7/16 in |
| Inch/Metric | Inch |
| Cone Width | 1.125 in |
| Tolerance | Class 2 (Pinion) |
| Rows of Balls | Single |
| Weight | 4.549 LB |
| EAN or UPC | 53893075037 |