- Tapered Roller Bearing
- 1.75 in Inside Diameter
- 1.1142 in Cone Width
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| O.D. | 2.5625 in |
| Cup Width | 3/8 in |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Weight | 1.166 LB |
| EAN or UPC | 53893327037 |
| Tolerance | Class 2 (Standard) |
| Rows of Balls | Single |
| Inch/Metric | Inch |
| O.D. | 2.5625 in |
| Cup Width | 3/8 in |
| Bearing Type | Flanged Cup |
| Weight | 1.166 LB |
| EAN or UPC | 53893327037 |