- Radial Bearing Type
- 45 mm Inside Diameter
- 62 mm Outside Diameter
- 20 mm Width
| Bearing Part | Bearing w/o Inner Ring |
| No. of Ribs | 2 |
| Outside Dia. | 62 mm |
| Inside Dia. | 45 mm |
| Radial Internal Clearance | Group N |
| Inch/Metric | Metric |
| Relubrication Feature | Without |
| No. of Ribs - Inner Ring | 2 |
| Bearing Style | Bearing Without Inner Ring |
| Tolerance | Normal (PN) |
| Bearing Type | Radial |
| Material | Steel |
| O.D. | 62 mm |
| I.D. | 45 mm |
| Weight | 0.18 KG |
| EAN or UPC | 7316570167122 |

