- Ball Bearing Insert
- 35 mm Inside Diameter
- 72 mm Outside Diameter
| O.D. | 72 mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| I.D. | 35 mm |
| Static Load Rating [Max] | 15300 N |
| Dynamic Load Rating | 25500 N |
| Overall Width | 37.7 mm |
| Locking Device | Eccentric Locking Collar |
| Weight | 0.0 LB |
| EAN or UPC | 4012802822342 |

