- 260 mm Inside Diameter
- 320 mm Outside Diameter
- 45 mm Width
| Bearing Type | Thrust |
| Dynamic Load Rating | 620000 N |
| Limiting Speed - Oil | 990 rpm |
| I.D. | 260 mm |
| O.D. | 320 mm |
| Corner Radius | 1.5 mm |
| Static Load Rating | 2.65e+006 N |
| Weight | 20.018 LB |
| EAN or UPC | 4047643241038 |

