- Cone Bearing
- 6 3/4 in Inside Diameter
- 2 1/2 in Cone Width
| I.D. | 6 3/4 in |
| Temperature Range [Max] | 250 °F |
| Cone Width | 2 1/2 in |
| Material | Case Carburized Steel |
| Bearing Type | Cone |
| Shaft Fillet Radius [Max] | 0.280 in |
| Temperature Range [Min] | -40 °F |
| Bore Type | Round Bore |
| Weight | 24.03 LB |
| EAN or UPC | 4547359885378 |

