- Cup Bearing
- 6 in Outside Diameter
- 1 3/16 in Cup Width
| Housing Shoulder Diameter - X (MAX) | 5.67 |
| Cup Width | 1.1875 in |
| Housing Shoulder Diameter - Z (MAX) | 5.31 |
| Material | Case Carburized Steel |
| Housing Fillet Radius [Max] | 0.13 in |
| Bearing Type | Cup |
| Bearing Width | 1.5625 in |
| Weight | 0.0 LB |
| EAN or UPC | 4547359861358 |

