- 2" Yellow Air & Multipurpose Hose
| Oil Resistance | Medium |
| Color | Yellow |
| Hose I.D. | 2 in |
| Temperature Range [Max] | 180 °F |
| Pressure [Max] | 300 psi |
| Hose Application | Air & Multi-Purpose |
| Hose Length | 50 ft |
| Pounds per Foot | 1.11 lb |
| Hose OD | 2.547 in |
| Temperature Range [Min] | -25 °F |
| Weight | 1.59 LB |
| EAN or UPC | 37256128523 |

